Categories: Статті17 words0.1 min read

Принцип лазерного друку

АВТОР

Lazerprint

ДАТА

4 Липня, 2022

КАТЕГОРІЯ
ПОДІЛИТИСЬ

Коли ви включаєте принтер, всі компоненти картриджа приходять в рух — відбувається підготовка картриджа до друку. Цей процес аналогічний процесу друку, але лазерний промінь не падає на барабан і зображення не формується. Потім компоненти картриджа зупиняються — принтер переходить в стан Ready (готовий до друку). Коли ви посилаєте зображення на друк, у картриджі відбуваються наступні процеси:

Зарядка барабана — заряджаючий вал (Charge Roller) рівномірно покриває поверхню обертового барабана негативним зарядом (рис. 1).

Засвітка — негативно заряджену поверхню барабана проходить під лазерним променем. Промінь сфокусований на барабані і активізується тільки в тих місцях, на які в подальшому повинен бути нанесений тонер. Під дією лазера датчик поверхню барабана частково втрачає негативний заряд. Таким чином, лазер наносить на барабан прообраз зображення у вигляді ослабленого негативного заряду (рис. 2).

Нанесення тонера — на цьому етапі прообраз зображення на барабані перетворюється у видиме тонерное зображення, яке потім буде перенесене на папір. Тонер, знаходиться близько магнітного вала, притягається до його поверхні під дією постійного магніту, з якого виготовлена серцевина валу. При обертанні магнітного вала тонер, що знаходиться на його поверхні, проходить крізь вузьку щілину, утворену спеціальним лезом («доктором», Doctor Blade) і валом. В результаті цього тонер на магнітному валу електризується, купуючи негативний заряд. Негативно заряджений тонер прилипає до тих ділянок барабана, які були засвічені. «Доктор» також забезпечує рівномірність шару тонера на магнітному валу (рис. 3).

Перенесення тонера на папір — продовжуючи обертатися, барабан, на який вже нанесено тонерное зображення, стикається з папером. Із зворотного боку папір стикається з валом перенесення (Transfer Roller), що несе позитивний заряд. В результаті цього негативно заряджені частки тонера притягаються до паперу, і виходить зображення, «насыпанное» тонером на папері (рис. 4).

Закріплення зображення — папір з «насипаним» тонерным зображенням переміщується далі до механізму закріплення. Цей механізм являє собою два дотичних валу, між якими проходить папір. Нижній притискний вал (Lower Pressure Roller) притискає папір до верхнього нагрівального валу (Upper Fuser Roller). Верхній вал нагрітий до такої температури, що при зіткненні з ним частинки тонера розплавляються і припекаются на папері (рис. 5).

Очищення барабана — певна кількість тонера не переноситься на папір і залишається на барабані. По завершенні циклу друку барабан необхідно очистити від залишків тонера. Цю функцію виконує чистяче лезо (Wiper Blade, іноді називається Cleaning Blade або ракельный ніж, ракель), який зчищає залишився на барабані тонер і направляє його в бункер для відпрацювання (є моделі картриджів з замкнутою системою подачі тонера, в яких немає бункера для відпрацьованого тонера). При этом восстанавливающее лезвие, расположенное между барабаном и бункером для отработки, не позволяет тонеру просыпаться на бумагу (рис. 6).

Стирание изображения — на этом этапе с поверхности барабана уничтожается прообраз изображения, нанесенный лазерным лучом. Заряжающий вал равномерно покрывает поверхность барабана отрицательным зарядом, восстанавливая заряд в тех местах, где он был понижен под воздействием лазера (рис. 7).

Ще статті