Categories: Статті123 words1 min read

Прошивка Samsung SCX-4300

АВТОР

Lazerprint

ДАТА

6 Липня, 2022

КАТЕГОРІЯ
ПОДІЛИТИСЬ

Прошивка Samsung SCX-4300

Метою написання даної статті є турбота про довкілля і спробою вказати громадськості про наміри виробників оргтехніки монополізувати ринок витратних матеріалів у Росії та країнах СНД. Оскільки установка блокуючих чіпів не дає можливості вторинного використання витратних матеріалів, в реальності мають значний, ще не вироблений ресурс. Нагадаю, що в деяких країнах виробник на законодавчому рівні зобов’язаний не перешкоджати повторному використанню (рециклінгу) витратних матеріалів. У нашому ж випадку все витратні матеріали приречені звозиться на звалища, що згубно для природи. Не слід забувати і про те, що виробник посилаючись на акти DMCA (Охорона авторських прав), зв’язує руки при виробництвах сумісних чіпів та інших дій, спрямованих на повторне використання витратних матеріалів. Фактично це монополізація ринку.

Даний принтер працює на картриджі MLT-D109S повністю по влаштуванню аналогічному SCX-4200/Xerox WorkCentre 3119. Детально описувати картридж сенсу немає, тут мова піде про заміну стандартної прошивки на модернізовану, для подальшого скидання через меню, після заправки картриджа.

  • Принтер повинен бути включений, встановлювати драйвер необов’язково. Всі пристрої, виключаючи сам принтер повинні бути вимкнені з USB. Інакше практично гарантована помилка.

 

Посилання на готову прошивку SCX-4300. v1.18. (Застосовувати з оригінальною версією прошивки не вище 1.21).

Прошивки SCX-4300. v1.21. у вільному доступі немає. Її можливо знайти за невелику плату в інтернеті, наприклад тут. При оригінальної версії 1.21 застосовувати виключно її.

Файли потрібно розпакувати в окрему, обов’язково в одну папку. В результаті в папці повинні виявитися три файлу. Перейменовувати їх не можна.

download18.exe
FIX_SCX4300_V1.18_Fact_romdl.hd
usblist2.exe

Для початку потрібно з’ясувати поточну версію прошивки МФУ; це можна зробити, наприклад, роздрукувавши системний звіт. Для цього на апараті тиснемо «Меню» вісім разів, до появи пункту «Отчет», тиснемо «Ок». Нас цікавить пункт «Engine». Однак не варто розчаровуватись, якщо версія Engine вище (1.20, 1.21), ніж та, якої необхідно прошити (1.18). Все буде працювати бездоганно. Якщо апарат заблокувався і не дає роздрукувати навіть звіт, можна швидко набрати на апараті послідовність «меню, копій, ліво, право, меню, стоп» і побачити версію на екрані принтера.

  • Необхідно видалити або заклеїти чіп у картриджі, якщо він звичайно є. Його наявність не дасть апарату нормально працювати. Якщо апарат вже заблокований, або заблокувався після видалення чіпа не хвилюйтеся. Симптоми блокування прості, як принтер не друкує, горить червоний індикатор. Можливо тільки роздрукувати системний звіт.
  • Необхідно активувати функцію оновлення прошивки в апараті. (Так, в цій моделі простіше ніяк). Для цього після появи на дисплеї «Готовий» (якщо звичайно апарат тільки, що включений), і натискаємо кнопки «меню, копій, ліво, право, меню, право». Після на дисплеї з’явиться напис «TECH MODE». Тобто ми в технічному меню. Тиснемо «Menu». Далі заходимо в меню «DATA SETUP» і знаходимо там «FLASH UPGRADE»; тиснемо «ОК», висвічується [LOCAL], і тиснемо «ОК» ще раз. Після принтер пише «usbprn2.exe FILE». Потім відразу «receiving Data». Тобто апарат готовий до завантаження.
  • На комп’ютері запускаємо download18.exe з вищезгаданої папки. На роботу програми піде кілька секунд на дисплеї повинно висвітиться на чорному тлі наступні.

 

C: /Documents and Settings/ХХХ/Робочий стіл/scx4300_v118 > usblist2.exe
FIX_SCX4300_V1.18_Fact_romdl.hd
USBLIST2 Version 1.0 (08/20/2002)
Printing to GDI
Printing…. (978944/982894)
Printing complete…!

C: /Documents and Settings/ХХХ/Робочий стіл/scx4300_v118 > pause 0
Для продовження натисніть будь-яку клавішу. …

Якщо цього не з’явилася, ймовірно комп’ютер не бачить апарат, або в USB що то підключено ще. Наприклад флешка.
Якщо все йде так як треба, то на екрані апарата повинні бути наступні повідомлення:

RECEIVING DATA > FLASH ERASING > FLASH PROGRAMMING > CHECKSUMMING > DOWNLOAD ОК

Далі апарат перезавантажиться і увійде в готовність.

Для наочності можна подивитися ролик.

На цьому процедура перепрошивки закінчена. Перевірити правильність дій необхідно роздрукувати системний звіт. При правильній прошивці версія ОС повинна зміниться на 1.18 fix.

  • Після закінчення прошивки лічильники автоматично не скидаються. Для їх скидання необхідно вибрати відповідний пункт меню.

 

10. Обслуговування > Скидання налаштувань > ОК > Всі налаштування > ОК.

Иногда приходится сталкиваться с ситуацией, когда сбросить сообщение не удается, аппарат блокируется и на дисплее поочередно высвечиваются следующие сообщения. «Готов» — «Нет тонера. Замените картридж» — «ПК-печать отложена». Аппарат не дает войти в подпункт «Все настройки». Это означает лишь то, что в очереди печати компьютера сформирована очередь из документов, а аппарат не дает их распечатать из-за того, что считает, что тонера нет. В этом случае необходимо просто очистить очередь печати в компьютере и выключить и после включить аппарат. Після цього напис «ПК-друк відкладена» зникне і апарат можна легко скинути.

Після застосування даної команди апарат буде бачити картридж як новий, ємністю 2 тисячі сторінок. Нагадаю, чіп обов’язково повинен бути вийнятий при заправці або заклеєний. Тепер можна заправляти картридж не піклуючись про чіпах, і при цьому апарат буде приблизно нагадувати про кончающемся тонера. Скидати повідомлення з вимогою картриджа доведеться після кожної заправки картриджа. І так скільки завгодно разів.

Замість оригінальних картриджів можна використовувати дешевші картриджі, наприклад Samsung ML-1710, ML-1520 або Xerox Phaser 3120/3121/3130 (109R00725).

Маленькое пояснение. Последнее время часто встречаются утверждения о том, что при перепрошивка аппарата с базовой версией 1.21 приводит к выходу из строя аппарата. Это выражается в том, что аппарат стучит сканером, и на дисплее поочередно высвечиваются надписи«Разогрев» «Готов”**. В дальнейшем высвечивается«Scanner error»и аппарат останавливается. На данный момент достоверно известно, чем это вызвано, прошивкой. Для избежания поломки аппарата версию 1.21 необходимо прошивать исключительно версией 1.21 и не ниже. Прошивка версии 1.21 в бесплатном доступе нет.**

За матеріалами Startcopy.ru
Максимов Денис.


ЗАПРАВКА КАРТРИДЖІВ В КИЄВІ — HPCANONXEROXSAMSUNGBROTHER, LEXMARK, PANASONIC, TOSHIBA

Ще статті