Categories: Статті21 words0.2 min read

Коротрон – що це таке і як він працює

АВТОР

Lazerprint

ДАТА

4 Липня, 2022

КАТЕГОРІЯ
ПОДІЛИТИСЬ

Коротрони бувають різні: первинного заряду (фотобарабана), перенесення (тонера), відділення (паперу). Виконані у вигляді тонкого дроту або металевої пластини з зубчиками. Працюють за принципом коронного розряду (звідки і назва) при подачі на них напруги в декілька кіловольт. Є ще й вали заряду.

Спробуємо дати розгорнуте пояснення, а то не всі точно уявляють, як працюють коротроны і вали заряду в копірах і принтерах…

Коротрон (або коронатор) — це тонка дріт, натягнутий на металевому каркасі (підставі) і ізольована від цього каркаса. Цей металевий каркас має дуже важливу функцію: по суті, це другий електрод розрядника, який через стабілізуючий елемент (варистор) підключається на корпус — таким підключенням досягається стабілізація струму коронного розряду. При подачі на дріт високої напруги виникає коронної (тліючий) розряд між дротом і металевим каркасом.

Треба підкреслити, що на фотобарабан з дроту ніякої «розряд» не йде (якщо виникає розряд з дроту на фотобарабан, то це вже несправність). Каркас коротрона робиться досить жорстким для забезпечення однакової відстані між дротом і каркасом по всій довжині, чим досягається рівномірність коронного розряду по всій довжині дроту.

Якщо розглядати коротрон головного заряду, то при появі коронного розряду навколо дроту виникає електричне поле; і саме це поле поляризує (електризує) поверхню фотобарабана (нагадаємо, що в момент проходу під коротроном заряду поверхню фотобарабана знаходиться в темновом стані є діелектриком), в результаті чого на поверхні фотобарабана з’являється первинний заряд.

Якщо розглядати коротрон перенесення, то його електричне поле поляризує (електризує) папір, що проходить над ним; і вже поляризована папір перетягує тонер з поверхні фотобарабана на себе.

Передбачені в багатьох коротронах регулювання висоти нитки дозволяють змінювати напруженість електричного поля на сам розряд вони не мають жодного впливу) на робочому відстані (поверхню фотобарабана або папір).

Як відомо, напруженість електричного поля навколо провідника залежить від радіуса кривизни поверхні цього провідника, тому різкий вигин або пошкодження поверхні нитки дає різке посилення електричного поля в цьому місці — аж до іскрового розряду на каркас або фотобарабан. До того ж на такі місця збираються з часом пил і тонер.

У разі використання валів заряду все набагато простіше: в цьому варіанті використовується метод безпосереднього перенесення зарядів при механічному контакті, а опис цього процесу є в будь-якому підручнику фізики.

Повторимося, коротрон (Corona Wire) — дріт, на яку подано високу напругу. Вона служить для переносу заряду, при цьому виділяється велика кількість озону. У різних копірах знаходиться від двох до чотирьох коротронов. Все це відноситься тільки до аналогових апаратів — у цифрових все по-іншому.
Трохи розберемося з термінологією: коротроном називають як власне дріт, так і вузол («коротрон в зборі»), що складається з самої дроту, а також рамки, де натягнута ця дріт і є електричні контакти для подачі напруги; часто цей сайт містить ще і механізм для ручного або автоматичного очищення дроту від забруднень.

Дріт коротрона — одна з основних деталей досить складних електронних і механічних систем, які застосовуються в сучасних копіювальних машинах, принтерів і факсів, і її надійне функціонування в блоках відділення і переносу, а особливо — в основному заряжающем блоці, абсолютно необхідно для оптимізації роботи офісної техніки. Це настільки важливо, що коли користувачі скаржаться на погіршення якості копій, сервісні інженери зазвичай в першу чергу очищають або замінюють дріт коротрона, і якщо це не вирішує проблеми, переходять до подальшої діагностики.

В сучасному офісному обладнанні застосовується кілька різних типів коротронов, жоден з яких не буде правильно працювати без належного очищення. Забруднення поверхні дроту коротрона може призвести до появи електричних «гарячих точок», що викликають нерівномірність зарядки фоторецептора, або електричних «дуг», які можуть викликати непоправне пошкодження фоторецептора. Це може призвести до видимого погіршення якості копій і до передчасного виходу фоторецептора з ладу.

Правильному функціонуванню дроту коротрона може перешкодити будь-який з безлічі різних забруднювачів. Найбільш поширене забруднення від пальців під час установки. Після того, як дріт коротрона належним чином встановлена і машина працює, на дріт потрапляють інші забруднювачі — тонер, паперова пил, силіконове масло, озон. Дріт коротрона може бути також фізично пошкоджена при установці або обдерта автоматичними системами очищення, що застосовуються в деяких машинах.

Дріт коротрона має вольфрамову серцевину, що забезпечує міцність на розтяг, необхідну для витримування частих електричних зарядок. Щоб досягти максимального опору коротронов забруднення робочої середовищі, їх часто покривають сплавами з дорогоцінних металів — золота і платини. Ці метали володіють відмінною провідністю і високою опірністю забруднення.

Взагалі кажучи, коротроны з золотим покриттям найкращим чином підходять для офісного обладнання, що використовує органічні фотопровідні барабани, в той час як коротроны з платинової наплавленной плакована демонструють найкраще опір забрудненню протягом найбільших термінів експлуатації обладнання з селеновыми фоторецепторами.
Плакування наплавленням — це процес, при якому фізична тиск «приварює» частинки до вольфрамової серцевині, забезпечуючи дуже міцне, надійне з’єднання. Наплавленная плакірування зазвичай вважається набагато більш довговічним, ніж гальванопокриття, що наноситься на вольфрам шляхом електролізу — воно більш схильне до відшарування після багаторазового пропускання електричного струму або під час очищення. Золото — метал занадто м’який, щоб витримати плакування наплавленням, тому воно наноситься на вольфрам гальванічним способом.

Золоті і платинові дроту коротрона застосовуються не на всіх машинах. Інші типи дроту коротрона, наприклад, окислені, поліровані і з вуглецевим покриттям, до цих пір застосовуються і рекомендуються для деяких видів офісної техніки японського виробництва. Виробник устаткування визначає, який тип дроту коротрона слід застосовувати в конкретних випадках, залежно від вартості, експлуатаційних характеристик і конструкційних особливостей техніки. Не існує універсального «найкращого» типу коротронов, а є типи, найбільш підходящі для конкретних конструкцій і умов роботи техніки.

Як правило, якщо «рідна» дріт від виробника обладнання працює задовільно, її слід замінювати дротом того ж типу.
Однак у деяких випадках сервісний інженер може вирішити використовувати дріт іншого типу, виходячи з міркувань якості або економії. Наприклад, для ряду моделей устаткування замість дроту з вуглецевим покриттям можна застосовувати дроту з платиновим покриттям, що значно покращує опір забрудненню та довговічність.
Також можна зробити вибір між 0,3-мікронним і 1,5-мікронним золотим гальванопокриттям дротів для машин з кремнієвими і з органічними фотопроводящими барабанами. Дріт з 0,3-мікронним покриттям більш тонка і менш дорога. Дріт з 1,5-мікронним покриттям зазвичай набагато довговічніша і особливо рекомендується для техніки, розрахованої на великі обсяги роботи.

Щоб максимально підвищити якість роботи та довговічність, дрот коротрона необхідно ретельно очищати, а також перевіряти її стан і стан всього блоку коротрона відразу після встановлення та під час кожного обслуговування, щоб своєчасно усувати відбитки пальців та інші види забруднення.

Найкраще застосовувати для очищення ізопропіловий спирт, проте деякі інженери очищають золочені коротрони за допомогою звичайних гумок, оскільки тонке золоте покриття може почати відшаровуватися при більш інтенсивному чищенні.

Дріт коротрону із золотим покриттям необхідно очистити м’якими рухами в одному напрямку, після чищення перевіряючи на наявність перекручування, вигинів або інших порушень, які можуть пошкодити якість зарядки.

При обслуговуванні потрібно також перевіряти всі озонові та повітряні фільтри, регулярно змінюючи їх у терміни, рекомендовані виробником обладнання. Крім того, чистота обладнання в цілому позитивно позначається на якості роботи дроту коротрона: чим менше тонера та паперового пилу в машині, тим менша ймовірність їх накопичення на коротроні.

У нас Ви можете заправити картриджі для лазерних принтерів.

ЗАПРАВКА КАРТРИДЖІВ В КИЄВІ — HPCANONXEROXSAMSUNGBROTHER, LEXMARK, PANASONIC, TOSHIBA

Ще статті